MIESZALNIKI DO CHEMII

Budowę mieszalnika do chemii rozpoczynamy od analizy produktów jakie będą mieszane. Materiały wykorzystywane w instalacjach i mieszalnikach są dobierane indywidualnie, do kart charakterystyki produktów, które jako składniki i produkt finalny, mają kontakt z linią produkcyjną.
Firma Aero System produkuje mieszalniki do surowców chemicznych, płynnych i półpłynnych. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem mieszalników do chemii spożywczej, chemii myjącej, polioli oraz chemii nawozowej. Produkujemy mieszalniki przemysłowe z tworzyw oraz stali nierdzewnej o pojemnościach od 0,5m3 do 40m3.

Produkujemy mieszalniki do chemii ze stali 316L dla surowców na niskie ph (kwasowe) oraz mieszalniki tworzywowe na media o wysokim ph (zasadowe).

Mieszalniki wyposażamy w systemy mixing, składające się z jednego lub kilku mieszadeł, napędzanych falownikiem, co daje możliwość wolnego rozruchu mieszadeł przy gęstych produktach, oraz regulacji prędkości mieszania do prędkości poniżej progu wartości napowietrzania mieszanego surowca. Stosujemy mieszadła ramowe, śmigłowe oraz disolwujące do gęstych mediów.
Przy wysokich zbiornikach stosujemy mieszadła podporowe, zwiększając stabilność i niwelując drgania.

Oprócz mieszalników do chemii, wytwarzamy zbiorniki magazynowe oraz budujemy kompleksowo linie technologiczne do produkcji chemii.

 

Rodzaje budowanych mieszalników do chemii

– Mieszalniki tworzywowe do ługów z pełną hermetyzacją procesu
– Mieszalniki ciśnieniowe pracujące w nadciśnieniu bądź próżni
– Mieszalniki kotwicowe, zgarniające

 

Realizujemy projekty nietypowe, wyposażając mieszalniki do chemii w dodatkowe funkcjonalności

– Automatyczny układ mycia ciśnieniowego oraz system kontroli uzyskania czystości
– Systemy odgazowania surowca po szarży mieszania
– Mieszalniki do chemii z wężownicą
– Układy wagowe z dozownikiem dodatków sypkich
– Mieszalniki z obiegiem cyrkulacji produktu

 

Posiadamy doświadczenie w produkcji mieszalników do chemii

– Mieszalniki do polioli
– Mieszalniki do wosków
– Mieszalniki do roztwarzania kwasów
– Mieszalniki do ługu sodowego
– Mieszalniki do rozpuszczalników dostosowane do pracy w strefie EX.

 

 

Mieszalnik chemiczny

Jakie rodzaje mieszalników chemicznych produkuje firma Aero System?

Firma Aero System produkuje mieszalniki dla surowców chemicznych, płynnych i półpłynnych. Specjalizuje się w mieszalnikach dla chemii spożywczej, chemii myjącej, polioli oraz chemii nawozowej. Produkowane są mieszalniki przemysłowe z tworzyw oraz stali nierdzewnej o pojemnościach od 0,5m3 do 40m3.

Jakie funkcjonalności mogą mieć mieszalniki chemiczne?

Firma Aero System oferuje realizację nietypowych projektów mieszalników chemicznych, w których można dodatkowo wyposażyć mieszalniki w różne funkcjonalności. Mogą to być automatyczny układ mycia ciśnieniowego oraz system kontroli uzyskania czystości, systemy odgazowania surowca po szarży mieszania, mieszalniki z wężownicą, układy wagowe z dozownikiem dodatków sypkich oraz mieszalniki z obiegiem cyrkulacji produktu.

Jakie są przykłady zastosowań mieszalników chemicznych?

Firma Aero System posiada doświadczenie w produkcji mieszalników dla różnych rodzajów chemii. Przykładowe zastosowania mieszalników to mieszalniki dla polioli, mieszalniki dla wosków, mieszalniki dla roztwarzania kwasów, mieszalniki dla ługu sodowego oraz mieszalniki dla rozpuszczalników dostosowane do pracy w strefie EX.

Czy firma Aero System zajmuje się również budową innych instalacji dla produkcji chemii?

Tak, firma Aero System kompleksowo buduje linie technologiczne dla produkcji chemii. Oprócz mieszalników, wytwarzają również zbiorniki magazynowe oraz realizują projekty linii technologicznych dla produkcji chemii przemysłowej, budowlanej i użytkowej.

4.8/5 - (5 votes)

mieszalnik chemiczny

projektowanie instalacji przemysłowych