MIESZALNIKI PRZEMYSŁOWE I SPOŻYWCZE

Produkcja surowców chemicznych i spożywczych odbywa się w kilku etapach. Są nimi magazynowanie, dozowanie, mieszanie oraz obróbka termiczna.
Firma Aero System wyspecjalizowała się w produkcji mieszalników do surowców płynnych i półpłynnych. Produkujemy mieszalniki przemysłowe i mieszalniki spożywcze z tworzyw oraz stali nierdzewnej o pojemnościach 0,5m3, 2m3, 6m3, 10m3, 16m3, 24m3, 40m3. 50m3.
Mieszalniki dwupłaszczowe budujemy ze ścianki pilow-plate, ponieważ rozwiązanie to pozwala na równomierny przepływ czynnika grzewczego/chłodniczego wewnątrz płaszcza.
Nasz mieszalnik przemysłowy wyposażamy w systemy wagowe, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja dozowania składników z dokładnością do 0,5kg surowców głównych oraz 0,05kg dodatków.
Produkujemy mieszalniki przemysłowe ze stali 316L dla surowców na niskie ph (kwasowe) oraz mieszalniki tworzywowe na media o wysokim ph (zasadowe).
Mieszalniki spożywcze wyposażamy w systemy mixing, składające się z jednego lub kilku mieszadeł, napędzanych falownikiem, co daje możliwość wolnego rozruchu mieszadeł przy gęstych produktach, oraz regulacji prędkości mieszania do wartości progu napowietrzania mieszanego surowca. Stosujemy mieszadła ramowe, śmigłowe oraz tarcze disolwujące do gęstych mediów.
Przy wysokich zbiornikach stosujemy mieszadła z podparciem wału, zwiększając stabilność i niwelując drgania.

 

Rodzaje budowanych mieszalników przemysłowych

– Mieszalniki dwupłaszczowe izolowane, z możliwością grzania lub chłodzenia wsadu
– Mieszalniki ciśnieniowe pracujące w nadciśnieniu bądź próżni
Mieszalniki do chemii

 

Realizujemy projekty nietypowe, wyposażając mieszalniki przemysłowe według indywidualnych zamówień

– Automatyczny układ mycia ciśnieniowego oraz system kontroli uzyskania czystości, zgodny z HACCP
– Systemy odgazowania surowca po szarży mieszania
– Premiksery, mieszalniki dwustopniowe
– Układy wagowe z dozownikiem dodatków sypkich
– Mieszalnik przemysłowy z obiegiem cyrkulacji produktu

 

Posiadamy doświadczenie w produkcji mieszalników przemysłowych do takich surowców jak

– Mieszalniki do polioli
– Mieszalniki do wosków
– Mieszalniki do roztwarzania kwasów
– Mieszalniki do ługu sodowego
– Mieszalniki do rozpuszczalników dostosowane do pracy w strefie EX.

 

Mieszalniki przemysłowe wyposażamy w szafę sterującą oraz w aparaturę pomiarową

Podczas procesu mieszania układ automatyki pozwala  na monitorowanie takich parametrów jak temperatura, ciśnienie, waga, gęstość, ph i natlenienie produktu.
Budujemy również kompletne mieszalnie surowców wraz z pracami budowlanymi w ramach Generalnego Wykonawstwa. Posiadamy doświadczenie w budowie mieszalni do surowców palnych i wybuchowych które budujemy zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX. Własne biuro projektowe pozwala nam na sprawne wykonanie projektów branżowych a następnie na koordynacji prac branży budowlanej, mechanicznej i elektrycznej.

Mieszalnik przemysłowy FAQ

Jakie mieszalniki przemysłowe produkuje firma Aero System?

Firma Aero System wytwarza różnorodne typy: włączając w to mieszalnik przemysłowy dwupłaszczowy izolowany z możliwością podgrzewania lub chłodzenia substancji, mieszalniki ciśnieniowe pracujące pod nadciśnieniem lub w próżni oraz mieszalniki spożywcze.

Jakie są przykłady nietypowych rozwiązań stosowanych w mieszalnikach przemysłowych?

Firma Aero System realizuje mieszalniki przemysłowe, które mogą być wyposażone w automatyczne systemy mycia pod ciśnieniem i systemy kontroli czystości zgodne z zasadami HACCP, systemy odgazowania substancji po procesie mieszania, mieszalniki dwustopniowe, układy wagowe z dozownikiem składników sypkich oraz mieszalniki z cyrkulacją produktu.

Jakie surowce są objęte produkcją mieszalników przemysłowych firmy Aero System?

Firma Aero System specjalizuje się w produkcji mieszalników przemysłowych przeznaczonych dla różnorodnych surowców, takich jak poliole, woski, roztwory kwasów, ług sodowy oraz rozpuszczalniki przystosowane do pracy w strefie EX.

Jakie funkcje i wyposażenie posiada mieszalnik przemysłowy firmy Aero System?

Mieszalniki przemysłowe i mieszalniki spożywcze firmy Aero System są wyposażone w szafę sterującą oraz aparaty pomiarowe. Dzięki zastosowaniu systemu automatyzacji, można monitorować parametry takie jak temperatura, ciśnienie, waga, gęstość, pH i poziom natlenienia produktu. Ponadto, firma wykonuje kompleksowe projekty mieszalni surowców, włączając w to prace budowlane, jako Generalny Wykonawca. Firma posiada również doświadczenie w budowie mieszalni dla substancji palnych i wybuchowych, zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX.

4.6/5 - (139 votes)

mieszalniki przemysłowe

projektowanie instalacji przemysłowych