STRONA GŁÓWNA 9 Mieszalniki Przemysłowe

MIESZALNIKI PRZEMYSŁOWE

Produkcja surowców chemicznych i spożywczych odbywa się w kilku etapach. Są nimi magazynowanie, dozowanie, mieszanie oraz obróbka termiczna. Firma Aero System wyspecjalizowała się w produkcji mieszalników do surowców płynnych i półpłynnych.

Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem mieszalników przemysłowych do produkcji spożywczej oraz chemicznej. Produkujemy mieszalniki przemysłowe ze stali nierdzewnej o pojemnościach 500l, 1000l, 2000l, 4000, 10.000l i 16.000l

Mieszalniki dwupłaszczowe budujemy ze ścianki pilow-plate, ponieważ rozwiązanie to pozwala na równomierny przepływ czynnika grzewczego/chłodniczego wewnątrz płaszcza.

Nasze mieszalniki wyposażamy w systemy wagowe, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja dozowania składników z dokładnością do 0,5kg surowców głównych oraz 0,05kg dodatków.

Produkujemy mieszalniki przemysłowe ze stali 316L dla surowców na niskie ph (kwasowe) oraz mieszalniki tworzywowe na media o wysokim ph (zasadowe). Mieszalniki wyposażamy w systemy mixing składające się z jednego albo kilku mieszadeł, napędzanych falownikiem, co daje możliwość płynnej regulacji obrotów mieszadeł ale również możliwość wolnego rozruchu mieszadeł przy gęstych produktach.

Stosujemy mieszadła ramowe, śmigłowe oraz disolwujące do gęstych mediów. Przy wysokich zbiornikach stosujemy mieszadła podporowe, zwiększając stabilność i niwelując drgania.

 

 

Rodzaje budowanych mieszalników przemysłowych

 

– Mieszalniki dwupłaszczowe izolowane, grzanie lub chłodzenie wsadu

– Mieszalniki ciśnieniowe pracujące w nadciśnieniu bądź próżni

– Mieszalniki kotwicowe, zgarniające

 

 

Realizujemy projekty nietypowe, wyposażając mieszalniki przemysłowe według indywidualnych zamówień

 

– Automatyczny układ mycia ciśnieniowego oraz system kontroli uzyskania czystości, zgodny z HACCP

– Systemy odgazowania surowca po szarży mieszania

– Premiksery, mieszalniki dwustopniowe

– Układy wagowe z dozownikiem dodatków sypkich

– Mieszalniki z obiegiem cyrkulacji produktu

 

Posiadamy doświadczenie w produkcji mieszalników przemysłowych do takich surowców jak

 

– Mieszalniki do polioli

– Mieszalniki do wosków

– Mieszalniki do roztwarzania kwasów

– Mieszalniki do ługu sodowego

– Mieszalniki do rozpuszczalników ATEX dostosowane do pracy w strefie EX

 

Mieszalniki przemysłowe wyposażamy w szafę sterującą oraz w aparaturę pomiarową:

Układ automatyki pozwala podczas procesu mieszania na monitorowanie takich parametrów jak temperatura, ciśnienie, waga, gęstość, ph i natlenienie produktu.

Jako Generalny wykonawca budujemy również kompletne mieszalnie surowców wraz z pracami budowlanymi. Posiadamy doświadczenie w budowie mieszalni do surowców palnych i wybuchowych które budujemy zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX.

Własne biuro projektowe pozwala nam na sprawne wykonanie projektów branżowych a następnie nad koordynacją prac branży budowlanej, mechanicznej i elektrycznej.